Миронюк Іван Федорович

професор, доктор хімічних наук, завідувач кафедри

Сіренко Геннадій Олександрович

академік АТНУ, професор, доктор технічних наук.

Шийчук Олександр Васильович

професор, доктор хімічних наук

Більше в "Професорсько-викладацький склад"

статьи о собаках

    Традицією Інституту природничих наук є святкування Дня українського одягу.

Тому викладачі та студенти інституту радо приєдналися до святкування всеукраїнського Дня  вишиванки, що  цього року відбувся 21 травня.

 Цей день студенти та викладачі провели в традиційному українському вбранні. В холі інституту було представлено вишивки викладачів, що представляли не тільки орнаменти різних регіонів України, а й витвори мистецтва. Найбільше вразила вишита робота доцента кафедри неорганічної та фізичної хімії Ольги Кузишин – копія картини Густава Клімта «Поцілунок». Увесь день був наповнений   квітучим духом нашої культури.

Такі заходи нагадують нам, що вишиванка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й наша національна гордість.

У вишитих червоним та чорним орнаментах можна побачити скарбницю  вірувань, звичаїв, обрядів, стремлінь, інтелекту та, що найголовніше, душу українського народу.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до України.

Хоч українська вишивка на перший погляд не має великого значення в житті сучасної людини, вона віє на серце кожного з нас чаром рідної стихії і є живущим бальзамом, який сповнює нас споконвічною, могутньою силою українського народу.

шаблоны joomla образование