Миронюк Іван Федорович

професор, доктор хімічних наук, завідувач кафедри

Сіренко Геннадій Олександрович

академік АТНУ, професор, доктор технічних наук.

Шийчук Олександр Васильович

професор, доктор хімічних наук

Більше в "Професорсько-викладацький склад"

статьи о собаках

21 травня доцент кафедри неорганічної та фізичної хімії Мідак Л.Я. провела публічну лекцію з радіохімії для студентів першого курсу спеціальності «хімія», на тему «Радіоактивність навколишнього середовища. Природні джерела радіації».                                                                                 

На занятті студенти ознайомилися з будовою та принципом роботи дозиметричного лічильника Гейгера-Мюллера зразка Радянського Союзу, якими користувались при ліквідації Чорнобильської АЕС, а також отримали неповторний досвід роботи із сучасним приладом дозиметричних вимірювань новітнього зразка. Провели комплексне дослідження радіаційного фону мікрорайону Пасічна м. Івано-Франківська, здобули практичні навики, які стануть в нагоді при майбутньому працевлаштуванні та  в  професійній діяльності.

Метою лекції було вивчення основних понять і положень радіоекології, природних і техногенних джерел радіоактивного забруднення довкілля, шляхів проникнення радіації в організм людини; вивчення принципів роботи дозиметрів; одержання навиків вимірювання природного радіаційного фону.

Вивчення основних понять і положень радіоекології є актуальними проблемами сьогодення. В ході лекції викладено уявлення про природні і техногенні джерела радіоактивного забруднення довкілля. Розглянуто природні  джерела радіації, шляхи проникнення радіації в організм людини. Розглянуто сучасну радіаційну ситуацію в Україні та особливості радіоактивного забруднення її екосистем.                                         Дано означення еквівалентної дози йонізуючого випромінювання, одиниць її вимірювання та значення гранично допустимих доз опромінювання на рік для населення. Розглянуто механізм радіолізу води в організмі людини.

Подано означення природного радіаційного фону та його норми.

На лекції були присутні аспіранти, викладачі та працівники кафедри неорганічної та фізичної хімії. 

      Лекція проведена на високому науково-методичному рівні 

шаблоны joomla образование